Nucleul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

PROIECT "GIS" !

+2
pablogonzales
Ronin
6 participanți

In jos

PROIECT "GIS" ! Empty PROIECT "GIS" !

Mesaj  Ronin Sam Ian 23, 2010 10:33 am

PROIECT "GIS"

Legea nr. 51/1991 privind siguranta nationala a Romaniei
(publicata in Monitorul Oficial nr. 163 din 7 august 1991)

CAPITOLUL 1
Dispozitii generale

Art. 2.
Siguranta nationala se realizeaza prin cunoasterea, prevenirea si inlaturarea amenintarilor interne sau externe ce pot aduce atingere valorilor prevazute in art. 1.
Cetatenii romani, ca expresie a fidelitatii lor fata de tara, au indatorirea morala de a contribui la realizarea sigurantei nationale.

Prin urmare, toti cei care doresc sa contribuie, intr-o forma sau alta, la fondarea "Grupului de Investigatii Speciale", grup apolitic format din romani si pentru Romania, sunt rugati sa contacteze "RONIN" la urmatoarea adresa de e-mail: ronin4tim@yahoo.com

"Pentru recuperarea „traditiei”, in activitatea de “Informatii si Siguranta Nationala”, esential nu este doar efortul de cercetare si reconstituire cat mai corecta a adevarului istoric.
Mai este nevoie ca si analiza sa fie corecta, iar oamenii carora li se adreseaza un asemenea demers analitic, sa aiba pregatirea necesara si sa dovedeasca SOLICITUDINE si BUNA CREDINTA."
Cristian Troncota, Romania si Frontul Secret-2008.

"Istoria nu este o insusire seaca de date, ci un IZVOR de indrumari, o carte de invatatura pentru PREZENT, un mijloc de ridicare a constiintei nationale…
Datoria istoricului este de a lamuri pe ascultatori asupra problemelor zilnice, asupra intrebarilor ce se prezinta inaintea fiecaruia, pentru ca istoria este viata omeneasca, problemele de odinioara sunt problemele de acum, in alta forma, cu alti oameni…”.
Nicolae Iorga.

Ronin

Mesaje : 14
Data de înscriere : 20/01/2010

http://ordinulnegru.blogspot.com/

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Proiect GIS

Mesaj  pablogonzales Lun Feb 01, 2010 12:10 am

Inca un post admirabil al lui Ronin.
Multumesc inca o data pt link.
Pablo G

pablogonzales

Mesaje : 1
Data de înscriere : 01/02/2010

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Exploziv News

Mesaj  PAUL Joi Ian 13, 2011 4:36 pm

Laudabila initiativa aceasta : PROIECTUL GIS-SSR (Grupul de Investigatii Speciale privind Siguranta si Securitatea Romaniei), lansat sub obladuirea ziarului : Exploziv News (www.exploziv-news.ro).
Iata un pas concret de lupta contra coruptiei din Romania, de dezvaluire a activitatilor oculte, a tradatorilor de tara si mai nou am vazut un program al celor de la GIS-SSR de Pregatire ContraInformativa a Populatiei. EXCELENT! Nota 10.
Era nevoie de o astfel de masura.
In Romania din pacate educatia contrainformativa e zero, plus ca in loc sa intelegem si sa sustinem eforturile organismelor de securitate romanesti, noi le hulim si le punem bete in roate, datorita reminescentelor perioadei comuniste si revolutiei romane.
Am fost educati sa ne uram pe cei care ar trebui sa ne apare. Fara organele de securitate si spionaj am fi ca un urias fara ochi si urechi. Credeti ca ne-am descurca?!?

PAUL

Mesaje : 24
Data de înscriere : 18/01/2010

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Re: PROIECT "GIS" !

Mesaj  stark Mar Mar 01, 2011 10:03 am

fara serviciile de spionaj suntem la mila vecinilor sau dusmanilor... uite unde a ajuns tara! o piatza de desfacere pentru ceilalti.
o Romanie independenta din punct de vedere economic, e periculoasa pentru dusmani !

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty :)

Mesaj  ALEX Vin Mar 18, 2011 9:06 am

Stark, daca vei urmari evolutia serviciilor secrete si a loviturilor adresate acesteia vei vedea ca deja suntem intr-un razboi total indreptat asupra "ochilor si urechilor" tarii. S-au incercat atat distrugerea calitatii oamenilor ce lucreaza in serviciile secrete, cat si compromiterea lor in fata populatiei. Factorul politic a jucat un rol important, fiind deja vandut intereselor straine. Controlul politic al serviciilor secrete este poate cea mai mare prostie, care a dus la aservirea lor, la devierea de la adevaratele probleme sau la imposibilitatea lor de a-si indeplini datoria. Oare cand vom avea si noi niste Servicii Secrete Libere?!
ALEX
ALEX
Admin

Mesaje : 24
Data de înscriere : 17/11/2009
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Re: PROIECT "GIS" !

Mesaj  stark Vin Mar 25, 2011 8:02 am

servici secrete libere o sa avem atunci cand clasa politica ce conduce tara ori va servi poporul ori nu va mai putea sa-si bage "nasul" in treburile serviciilor secrete.

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty serviciile secrete ...

Mesaj  m_soare77 Lun Iun 27, 2011 12:49 am

Serviciile secrete sint infiltrate peste tot - deci probabil ca si pe aici.
Si atita vreme cit au pus umarul la alegerea unui pres .. sedinte tradator de neam si tara, betiv si bataus .. ce sa mai vorbim.
Atita vreme cit ascultarea convorbirilor a devenit sport national si desi e ilegala, respectivele convorbiri sint choiar probe in ... procese ...
atunci despre ce schimbare vorbim ??
atita vreme cit acelasi pres .. edinte bas ... escu a dat mina cu masonii mai mult sau mai putin cunoscuti ...
Si apropo de ce manolescubd nu mai spune nimic ?? Question

m_soare77

Mesaje : 1
Data de înscriere : 26/06/2011

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Re: PROIECT "GIS" !

Mesaj  stark Lun Aug 08, 2011 11:58 am

cine vrea sa stie ceva demanolescu gasescu pe forumul lui saccsiv (cel care i-a pus bete-n roate si la determinat sa nu se mai ocupe de propaganda) sau sa asculte mesajele lui lasate pe site.

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

PROIECT "GIS" ! Empty Re: PROIECT "GIS" !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum