Nucleul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

2 participanți

In jos

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ Empty Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

Mesaj  tudorsworld Joi Apr 07, 2011 9:59 am

Observam cu totii cum societatea de tip nou la care se face atata lobby nu reprezinta alceva decat o societate decadenta , o coborare de pe culmile culturale , stiintifice , morale pe care omenirea le-a acumulat de-a lungul istoriei uneori cu sacrificii , o reminiscenta hidoasa a culturii idolatre care defapt serveste ca paravan al decadentei celor ce se lasa sedusi de auspiciile puteri.
Atasez un link care sper sa functioneze . Un comentariu referitor la acest nou model de imagine care se implementeaza , naturalizeaza , un pericol zic eu pentru tanara generatie.

http://www.lovendal.net/wp52/lady-gaga-papusa-illuminati-partea-5-born-this-way-sau-apologia-satanismului/

Voi ce parere aveti ?

tudorsworld

Mesaje : 10
Data de înscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ Empty Re: Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

Mesaj  stark Vin Apr 08, 2011 7:43 am

site-ul e foarte interesant, stufos si plin de informatii utile ! am sa-l rasfoiesc mai bine in weekend
insa pericole pentru tanara generatie sunt mai multe, plecand de la invatamantul (care e la pamant), sanatatea, si terminand cu mass media care este cea mai "nociva" (parerea mea).

ce am putea face sa impiedicam aceasta degradare a societatii ?

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ Empty Re: Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

Mesaj  tudorsworld Vin Apr 08, 2011 9:00 am

Lucrurile sunt mai complicate. Eu de curand mi-am format o parere referitoare la aceste aspecte de contracarare a efectului , conceptului de noua ordine. E posibil sa fie produsul imaginatiei mele bogate dar mi se par a fi in plina desfasurare , sau e posibil sa fie un context fericit ...
Spunea cineva ...bine ,bine , cu toti vorbim despre conspiratii si batem apa'n piua dar care e solutia ?
Mie mi-au venit cateva idei care cine stie ..poate se aplica ...cumva realitatea le confirma...

tudorsworld

Mesaje : 10
Data de înscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ Empty Re: Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

Mesaj  tudorsworld Vin Apr 08, 2011 9:15 am

"metode DE implementare" ....dupa cum spunea un raposat profesor de romana : "scuzoaiele mele" ...asa ne-a invatat , asa ne manifestam Sad , si stiu limba romana nu este punctul meu forte ...de parca ar fi vero'unul...

tudorsworld

Mesaje : 10
Data de înscriere : 07/04/2011

Sus In jos

Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ Empty Re: Cultura alternativa , metode implementare de la subliminal la ostentativ

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum