Nucleul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Demographics

3 participanți

In jos

Demographics Empty Demographics

Mesaj  bmandru Mar Ian 26, 2010 10:37 pm

bmandru
bmandru

Mesaje : 1
Data de înscriere : 20/01/2010
Varsta : 41

http://bogdanmandru.wordpress.com

Sus In jos

Demographics Empty !

Mesaj  PAUL Joi Ian 13, 2011 7:14 am

Interesanta distributia demografica. In urmatorii 20-30 de ani populatia lumii va fi preponderent islamica. Sau cel putin asa reiese din acel documentar. Acum nu stiu cat de fundamentate sunt predictiile si statisticile de acolo, insa cu siguranta rata demografica din tarile islamice este mai ridicata decat cea a tariilor occidentale.
Oricum, e interesant de discutat impactul demografic asupra distributiei puterii pe glob.
As fi incantat sa citesc comentariile si celui ce a postat acest link. Aruncand decat asa un link fara a spune nimic, nu e cred prea "profesionist".
Asadar, bmandru, lasa-te "citit". Smile

PAUL

Mesaje : 24
Data de înscriere : 18/01/2010

Sus In jos

Demographics Empty Re: Demographics

Mesaj  Incognito Sam Ian 15, 2011 10:05 pm

Intervin cu o completare.Normal ca studiile demogratice indica islamismul, pentru ca se duce o campanie tacuta dar sigura de revertire(revenire la dreapta credinta) insa sa nu ii pierdem din "ochi " pe chinezi,ne cam suera in ceafa si nu e bine...sau o fi?!
Referitor la aspectul islamism am un articol pe blog in care am incercat sa fac paralela intre crestinism si islamism ,avand la baza biblia si Coranul,eu zic ca scriem aceleasi cuvinte doar ca la unii cerneala s-a uscat de mult, in timp ce la ceilalti capata prospetime. Laughing

Incognito

Mesaje : 4
Data de înscriere : 25/12/2010
Varsta : 45

Sus In jos

Demographics Empty Re: Demographics

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum