Nucleul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

RIDICAREA ROMANIEI !

4 participanți

In jos

RIDICAREA ROMANIEI ! Empty RIDICAREA ROMANIEI !

Mesaj  RADU Mier Ian 13, 2010 11:27 am

Ridicarea Romaniei presupune refacerea infrastructurii, a potentialului de productie si export, a educatiei si cercetarii, a diplomatiei in favoarea Romaniei si a unui sistem de aparare modern si eficient in cazul unui atac asupra Romaniei.

Ridicarea Romaniei reprezinta un atac fara mila la adresa coruptiei si coruptilor.
Avem nevoie sa ne "scuturam" de toti tradatorii si oportunistii politici. Existenta tradatorilor in mai toate sectoarele tarii noastre reclama un efort imens al celor loiali fata de romani si Romania in a se angaja intr-o lupta contra tradatorilor cu suport extern si ocult.


Sunt 20 de ani in care unii au inflorit peste noapte, acumuland averi pe care nu le-ai fi putut face in 20 de vieti normale. Nu numai ca s-au stricat pe ei dar si-au stricat si odraslele care, din cand in cand, mai calca cate un roman amarat pe trecerea de pietoni. A inflorit deasemenea "moda" feminina (si nu doar) de unde batranii garboviti si lacomi isi pot alege "partenera" de placeri si purtatoare de mostenitori.

Haide-ti sa ridicam Romania impreuna si sa scapam de toate gunoaiele care au murdarit tara asta.
O putem face doar impreuna si in mod inteligent. Daca atunci cand vom deveni puternici, peste noapte vom fi catalogati ca "teroristi" de catre mai marii lumii si "aliatii" nostri traditionali, care totdeauna ne-au tradat, vom lupta si vom invinge.
Avem resurse, avem pozitie, avem inteligenta !

Ori suntem respectati, ori ne retragem din toate "aliantele" contrare interesului general romanesc. Va propun o "aventura" a imaginatiei in lupta cu cei care ne-au adus aici. Cate nu am putea face daca am vrea...!!!
RADU
RADU
Admin

Mesaje : 46
Data de înscriere : 17/11/2009
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

RIDICAREA ROMANIEI ! Empty pererea mea

Mesaj  fortamorala Dum Mai 08, 2011 9:02 am

toate nenorocirile pe care le vedem in tara sunt consecintele libertatii. iar daca o tanara poate satisface un mos, daca alege aceasta situatie, este corpul ei, viata ei, dreptul ei de trai cu munca putina, dreptul ei de a sta pana la urma, un ideal frumos de altfel. daca ea nuincalca decat legea ilicitului este problema statului s-o cheme la ordin.
inteleg mania dv si sunteti dispus sa muriti intr-o actiune de forta pentru ce? sa nu mai fie corupti? totdeauna va urma un corupt. vorbiti de inteligenta, o aveti si sareti la gat pentru ca vreti sa va razbunati probabil sau sa terminati /echilibrati tara pana maine. nu se poate. calea, dupa parerea mea esteun model nou de om si conducator: cezar cu sufletul lui iisus. un model de om care sa arate celor care il vad si-l inconfoara permanent ca serveste principiile in care crede si care , in final sunt cele 10 porunci. sa arate ca este fericit cu putin, ca lupta pentru acumularile materiale este pierdere de timp, si inconjurarea cu ele nu te face mai bun sau iubit de oameni. sa fie un model uman care sa fie imitat de cei din jur, si schimbarea oamenilor se face structural. pentru aceasta este nevoie si de o literatura care sa reliefeze aceste aspecte si sa pastreze exemplele.
ridicarea romaniei trebuie sa insemne constituirea unui nucleu care sa-si faca o carte alba cu principii si reguli clare. ca, la o adica, se poate da cate un impuls lucrand dedesubt, nu zic nu, dar nu acela trebuie sa fie scopul.
nu va fie teama sa facem "fortamorala", 2-5 oameni cu inteligenta pot obtine rezultate uimitoare in scurt timp.
dar acei 2-5 oameni nicidecum nu trebuie sa discute virtual, ci intre 4-10 ochi.

fortamorala

Mesaje : 5
Data de înscriere : 07/05/2011

Sus In jos

RIDICAREA ROMANIEI ! Empty ROMANIA NU-SI MAI REVINE

Mesaj  daniellla Joi Iun 30, 2011 7:17 pm

Nu fiti puerili si faceti planuri, romania nu-si mai revine lafel cum nu-si va reveni tot mapamondul care deja este cucerit de o mana de oameni, aceia trebuie sa decid daca mergem pe acelas drum sau nu.

daniellla

Mesaje : 3
Data de înscriere : 30/06/2011

Sus In jos

RIDICAREA ROMANIEI ! Empty Re: RIDICAREA ROMANIEI !

Mesaj  stark Lun Aug 08, 2011 11:55 am

pai daca romania nu o sa mai fie la fel haideti sa ne dam batuti si sa inchidem forumul !
dar acei oameni care conduc lumea...pana la urma sunt doar oameni ! de aici vin si solutiile...inlocuire, eliminare...reeducare. suna ridicol, cine ar crede? dar lucruri mici pot influenta evenimente mari.

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

RIDICAREA ROMANIEI ! Empty Re: RIDICAREA ROMANIEI !

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum