Nucleul
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Factorul Sionist - foarte puternic

3 participanți

In jos

Factorul Sionist - foarte puternic  Empty Factorul Sionist - foarte puternic

Mesaj  ALEX Vin Mar 18, 2011 9:38 am

In Romania, Factorul Sionist este extrem de puternic si joaca un rol important. Vom incepe sa mergem pe drumul nostru abia cand ne vom hotara singuri destinul. Elementul evreiesc este prezent, foarte prezent, in viata politica, economica, religioasa, sociala a Romaniei. Nu orice element evreiesc serveste intereselor straine, insa unii da. si asta e trist. Voi aminti decat reteaua de sateliti "stationari" israelieni care se afla deasupra Romaniei, ei fiind declarati comerciali, chiar si indeplinind aceasta functie. Insa e usor sa transformi un satelit comercial in unul de spionaj, si exista cazuri spre exemplu cazul satelitului comercial SPOT, care furnizeaza 80% din imaginile sale unor utilizatori militari.
Primul satelit, pe nume AMOS a fost lansat in anii´90, fara a se gandi cineva sa ceara permisiunea Romaniei. Conform firmei israeliene ce il detine, SPACE-COM ISRAEL LTD., acesta "are intreaga capacitata ocupata de clienti din Romania si din intreaga Europa de Est.
In decembrie 2003, israelienii pozitioneaza un al doilea satelit deasupra Romaniei, AMOS 2.
Interesanta aceasta monitorizare a "cerului" Romaniei. Si ne mai intrebam cine face cartile in Romania....
ALEX
ALEX
Admin

Mesaje : 24
Data de înscriere : 17/11/2009
Localizare : BUCURESTI

Sus In jos

Factorul Sionist - foarte puternic  Empty Re: Factorul Sionist - foarte puternic

Mesaj  stark Lun Mar 21, 2011 10:56 am

cred ca nu mai este nevoie sa pun intrebarea: "ce este de facut?"

ca sa poti face publica treaba, trebuie dovezi, si chiar daca el ai nu se stie daca se pot publica si daca vor asta.
sa faci ceva in justitie? cred ai sa te afunzi in chestii birocratice si proceduri judecatoresti de o sa te saturi, si nu stii daca se poate rezolva in justitie asa ceva, sau ai asa primesti un raspuns peste vreo cativa zeci de ani cand nu o sa mai fie nevoie de acel satelit.

aici e nevoie de ceva materie cenusie, cine lucreaza in domeniu... cineva acceseaza acel satelit se poate accesa din nou si din alta parte si de altcineva....intelegeti ideea?!

stark

Mesaje : 24
Data de înscriere : 25/02/2011

Sus In jos

Factorul Sionist - foarte puternic  Empty Re: Factorul Sionist - foarte puternic

Mesaj  Perseus Lun Mar 21, 2011 8:45 pm

Hacker-ii nu sunt un mit - ei chiar exista si opereaza. Cat despre treaba cu satelitii.....ca sa citez pe cineva din "domeniu" - "there is always a way in" Wink Very Happy

Perseus

Mesaje : 16
Data de înscriere : 15/12/2010

Sus In jos

Factorul Sionist - foarte puternic  Empty Re: Factorul Sionist - foarte puternic

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum